MHP’de kurultay günü: Bahçeli kolu sargılı geldi… İYİ Parti’ye sürpriz davet… Bahçeli’den Erdoğan’a: Bırakamazsın, ayrılamazsın

Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP), bugün yapılan 14. Olağan Büyük Kurultayı başladı. Slogan ve teması “Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk. Ülkeye sevda, ülküye yemin” ve “Ülkümüz ömür boyu candan öte” olarak belirlenen kurultayın gerçekleştirileceği Ankara Spor Salonu’nun tribünleri Türk ve MHP bayraklarıyla donatıldı.

Tribünlerde temaya uygun olarak, “Bir ülkü bir ömürden uzun her sevdadan büyük”, “İlk günkü azim ve kararlılık bitmeyen gurur ve onurla”, “Devir artık Türk devridir”, “Cumhur bizim Türkiye hepimizin” ile “Geçmişin gururu yarının umudu” yazılı pankartlar yer aldı.

Kurultayda, salonda kurulan platformdaki dev ekrandan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in fotoğrafları ile MHP’nin Genel Merkez binası yansıtıldı.

GENEL BAŞKAN İLE MYK VE MDK SEÇİLECEK

Kurultay kapsamında ilçe kongrelerini 27 Eylül 2023’te, il kongrelerini ise 18 Kasım 2023’te tamamlayan MHP’nin, yerel seçimden 14 gün önce yapacağı kurultayda daha önce 10 kez genel başkan seçilen Devlet Bahçeli, tek aday olarak yarışacak.

Genel Başkanın yanı sıra 75 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve 9 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulunun (MDK) seçileceği kurultayın ardından MYK içinden 15 üyenin yer aldığı Başkanlık Divanı oluşturulacak.

Kurultayda ayrıca 25 yedek MYK ve 5 yedek MDK üyesi de seçilecek. Kurultayda bin 300’ün üzerinde delege oy kullanacak.

KİMLER KATILDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de saat 10.10’da Ankara Spor Salonu’na geldi. Partililer Bahçeli’yi ayakta, “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” sloganlarıyla karşıladı.

Kurultaya, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, BBP Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, İYİ Parti Genel Sekreteri Ayfer Yılmaz, DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi ile bazı siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri katıldı.

SALONA KOLU SARGILI GELDİ

MHP lideri Bahçeli, kurultayın yapılacağı salona kolu sargılı halde geldi. Bahçeli’nin, omuz burkulması sonucu kolunda bir incinme yaşadığı öğrenildi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Doç. Dr. Zuhal Karakoç Dora, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Büyük Kurultayına hamdolsun hazır, kongre öncesi Sn. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ters bir harekete bağlı olarak, omuz burkulması sonucu kolunda bir incinme olmuştur, kendisine geçmiş olsun diyerek, nazarlığımız kabul ediyoruz. Rabbim korusun.”

İYİ PARTİ’YE DAVET

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in eski basın müşaviri Murat İde, MHP’den ilk defa İYİ Parti’ye davet geldiğini bildirdi.

Kişisel X hesabından bir paylaşım yapan İde, “MHP kongrelerinde İYİ Parti’ye hiç davet yapılmazdı.. İlk kez bu kongreye davet yapılmış.. Açılış konuşmasını “Semih Yalçın’ın yaptığı kongreye genel başkan yardımcısı Hakan Şeref Olgun katıldı… Siyasetin normalleşmesi kıymetli elbette… Ama zamanlama da manidar… ” dedi.

BAHÇELİ’DEN ERDOĞAN’A: AYRILAMAZSIN, BIRAKAMAZSIN

“Böylesi bir coşkuya şahit olmak ömrümün en gurur bahşeden anlarından birisidir.”

“Türk milletinin ahlak ve yürek gücünün timsali olan sizlerle iftihar ediyorum.”

“Balya balya para sayan CHP yönetimi, ‘DEM’lenip PKK ile kent ittifakı maskesi altında organik bağ kurmasının bedelini 14 gün sonra sandıkta ödeyecektir.”

“DEM, CHP’yi maalesef dönüştürmekle kalmamış tarihinden ve istikametinden koparmıştır”

“Davamız zordur, ucuz yollardan menfaat umanların harcı değildir”

“Ya gördüğümüz gibi davranmak ya da olduğumuz gibi görünmek bizim fazilet ve fıtratımızdır”

“Her türlü ayrımcılık, bölücülük, ırkçılık, yabancı düşmanlığı ayaklarımızın yedi kat altındadır.”

“Türkiye’nin bir Kürt sorunu yoktur, buna mukabil çok tehlikeli bölücülük ve terör sorunu vardır.”

“Bölücü terör sorunu, yeni yüzyılda kesinlikle bitecektir.”

“Buradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Ayrılamazsın Türk Milleti’ni yalnız bırakamazsın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x